שקיות מתחת לעיניים / עפעפיים תחתונים

שקיות מתחת לעיניים / עפעפיים תחתונים 

שקיות מתחת לעיניים מפריעות לך? ניסית בעבר טיפול בשקיות מתחת לעיניים שלא צלח ומעניין אותך טיפול שעובד? 

פרופ' גיא בן סימון מסביר שהתופעה בדרך כלל טבעית והוא יכול לעזור לך.

הסבר אודות התופעה של שקיות מתחת לעיניים

 מבנה נורמלי של הפנים, בו מודגש המעבר בין העפעפיים התחתונים ללחי / פנים הוא מבנה שנשמר בקלות עד שלב מסוים ולאורך השנים, בעקבות גורמים פנימיים וחיצוניים חלה תמורה במבנה. במקרים רבים השינוי הוא מזערי ובמקרים רבים אחרים חלה תמורה ניכרת, מהותית ומשמעותית. 

 

למה יש שקיות מתחת לעיניים

מה שקורה בפועל הוא שעם השנים יש צניחה יחסית של הלחי, ובלט שומן ארובתי (שומן עפעפיים נורמלי) מעל הצניחה.

המראה הנוצר הוא של שקעים מתחת לעיניים המקנה מראה עייף או של עיגולים שחורים מתחת לעיניים. בגילאים המבוגרים יותר המצב עשוי להתלוות לחולשה אמיתית של העפעף / שרירי ההבעה. אף על פי שמדובר על תופעה שמיוחסת לגילאים המבוגרים יותר, שקיות מתחת לעיניים בגיל צעיר היא תופעה שקיימת גם כן. 

 

נפיחות מתחת לעיניים סיבות

חשוב להבחין בין שקיות אנטומיות מתחת לעיניים שהתקבעו לכדי מבנה קבוע כתהליך שינוי טבעי, לבין נפיחות זמנית שעשויה להיווצר כתוצאה מתזונה, מחסור בשינה, צריכת מלח או מחלה שלרוב תהיה חלילה וככל הנראה גם ממארת. זאת גם הסיבה שבגינה לפני שפונים לבדוק איך מטפלים בשקיות מתחת לעיניים חשוב לבדוק למה הופיעו שקיות בעיניים באמצעות רופא מומחה שיוכל לבצע אבחון מעמיק ויסודי. 

 

פתרון לבעיה

למרבה השמחה, על השאלה מה עושים עם שקיות מתחת לעיניים יש לא רק פתרון אחד, אלא מספר פתרונות שכל אחד מהם מתאים למקורות השונים של היווצרות התופעה, וכן גם להעדפותיהם ולפרופיל האישי של המטופלים. 

 

שקיות מתחת לעיניים טיפול טבעי

בקו ראשון, בפרט אם יש רק התחלה של סימנים מתחת לעיניים ניתן לבצע שינויים באורחות החיים עבור הורדת נפיחות מתחת לעיניים. העלמת שקיות מתחת לעיניים ללא ניתוח לא תניב תוצאות טובות כמו אלה שיתקבלו באמצעות חתך ניתוחי מיומן. הורדת נפיחות מתחת לעיניים באמצעות משחה לשקיות מתחת לעיניים תהיה אפקטיבית במקרים שבהם הנפיחות היא נקודתית וזמנית. עם זאת, במצבים של שינויים אנטומיים, נפיחות בצקתית וצניחה טבעית, ההליך היחיד שיהיה אפקטיבי באמת הוא רק ניתוח להסרת שקיות מתחת לעיניים וכל שיפור שיושג באמצעים אחרים יהיה זמני בלבד. זה לא מייתר לחלוטין את הטיפולים החלופיים לטיפול הניתוחי. לעיתים הבעיה היא נקודתית בלבד ובאמת אין צורך בהתערבות פולשנית. במקביל ישנם מצבים שבהם הבעיה לא ניכרת מדי והשגת פתרונות זמניים תוך חידוש תקופתי שלהם יכולה להיות בדיוק הפתרון המתאים ביותר. כמובן שככל שאבחון שנעשה הינו מעמיק ומקצועי יותר, כך התאמת הפתרון למצב הקיים תהיה אפקטיבית בהתאם. 

טיפול טבעי, ביתי ושטחי שמבוסס על מריחת משחות ועיסויים הוא בגדר טיפול שמרני ותומך, אבל לא בהכרח פעיל, הוא עשוי להוביל לשיפור מסוים לאורך זמן, אבל עיקרו בפועל הוא בניסיון עיכוב התדרדרות. כשרוצים לקבל אפקט מידי נדרש טיפול פעיל וטיפול שמרני לא יספיק. לצורך כך עומדות לרשותנו שתי אפשרויות טיפול – 

 1. ניתוח עפעפיים תחתונים / הסרה ועיצוב של שומן
  ניתוח להסרה או לעיצוב מחדש של שומן העפעפיים על ידי הסרה חלקית או מיקומו באיזור השקע. בניתוח זה מותחים במידה מבוקרת את עור העפעף ושריר ההבעה.
  הניתוח מתאים למקרים שבהם מידת חומרת המצב היא בינונית ומעלה. הניתוח  מתבצע בהרדמה מקומית עם סדציה או בהרדמה כללית.
  להמשך קריאה על ניתוחי עפעפיים במגוון מצבים שונים נא ללחוץ על הקישור כאן 
 2. חומרי מילוי לשקעים מתחת לעיניים / midface
  הזרקת חומרי מילוי לטשטש את המעבר בין הלחי / פנים מרכזיות לעפעפיים התחתונים. הטיפול יעיל במקרים קלים בהם אין בלט משמעותי של שומן עפעפיים ואינו מספק פתרון קבוע.
  חומרי המילוי מחזיקים בין שנה לשנתיים ולעתים אף יותר, ואין הכרח להמשיך את הטיפול לכל החיים, תלוי ברצון המטופל ובתוצאה האסתטית.
  להמשך קריאה על חומרי מילוי נא ללחוץ על הקישור כאן
במקרים מסוימים ניתן לבצע טיפול משולב שכולל הליך ניתוח יחד עם מילוי וכך לקבל אפקט מלא. פרופ' גיא בן סימון מתאים לך את הטיפול הטוב ביותר עבורך. 

 

צפה בראיון בו פרופ' קרסו מראיין את פרופ' גיא בן סימון מסביר בהרחבה את התופעה, את הפתרונות וגם ממחיש באמצעות דוגמאות. 

במידע זה ניתן למצוא מענה חלקי לבעיית עפעפיים והטיפול המקובל בה. בפנייה לפרופ' גיא בן סימון ובהגעה למרפאה, ניתן יהיה לקבל מענה מדויק ומותאם באופן אישי וספציפי למצב הפרטי ובהתאם לכך גם להתאים את הטיפול הטוב ביותר ולפי העדפת המטופל. 

פרופ' גיא בן סימון, מומחה לכירורגיה של העין בראיון בתכנית של פרופ' קרסו:

תמונות לפני / אחרי ניתוח עפעפיים תחתונים / שקיות מתחת לעיניים

לקביעת תור לאבחון וטיפול צלצלו לטלפון מספר 050-2971663 או באימייל clinicgbs@gmail.com ונשמח לעמוד לשרותכם.

לתיאום פגישת ייעוץ השאר פרטים
ונציג מטעמנו ישוב אליך בהקדם!

דילוג לתוכן