איך נבחר מנתח עפעפיים איכותי?

איך נבחר מנתח עפעפיים איכותי

איך נבחר מנתח עפעפיים איכותי?

כמו לא מעט ניתוחים אחרים, גם ניתוחי עפעפיים דורשים מיומנות ייחודית, לצד ניסיון מעמיק בתחום. אין זה משנה אם מדובר בניתוח קוסמטי שהמטרה העיקרית שלו היא אסתטית, או שמא בכלל מדובר בניתוח מסיבות רפואיות ותפקודיות – חשוב בכל אופן לוודא כי בחרנו היטב מנתח עפעפיים איכותי שיוכל לבצע אותו על הצד הטוב ביותר. אז איך נוכל לבחור מנתח עפעפיים שעונה על כל הדרישות שלנו, ומה עוד עלינו לדעת לפני כן? על כך ועוד נסביר לכם במהלך הכתבה הבאה.

המומחיות של מנתח עפעפיים

מנתח עפעפיים, אותו נהוג גם לכנות אוקולופלסטיקאי, הוא בעצם רופא עיניים עם התמחות ייחודית בניתוחי עפעפיים. מנתח עפעפיים מבצע ניתוחים קוסמטיים, כמו טיפול בשקיות מתחת לעיניים, עיצוב צורה, טיפול בצלקות, קמטים ועוד. בנוסף, מנתח עפעפיים מבצע גם ניתוחים פונקציונליים. כך לדוגמא, אחד הטיפולים הנפוצים ביותר הוא טיפול בפטוזיס (צניחת עפעפיים) אשר מפריעה מאוד לראייה. בנוסף, מנתח עפעפיים מטפל גם בעפעפיים הפוכים ובעוד מגוון רחב מאוד של מקרים. על מנת לבצע את כל אלו, מנתח עפעפיים עובר הכשרה מעמיקה מאוד. לצד לימודי רפואה והתמחות ברפואת עיניים, נדרשת גם התמחות על באוקולופלסטיקה. 

המורכבות של ניתוחי עפעפיים

ארובת העין היא איבר מיוחד בכמה מובנים, ועל כן נדרשת מומחיות רבה מאחר ומדובר בניתוחים עדינית ומאוד מורכבים. הנה כמה דוגמאות:

  • גודל – ארובת העין, והעין עצמה הינם איברים קטנים מאוד בהשוואה לאיברים אחרים בגוף האדם, ולפיכך נדרשת מיומנות גדולה על מנת לטפל בהם. לרופא עיניים עם התמחות באוקולופלסטיקה ידע במיקרוכירורגיה, או כירורגיה זעיר פולשנית.
  • רגישות – העין אחראית על חוש הראייה, ומדובר באחד האיברים הרגישים והעדינים בגוף האדם. בנוסף, יש לה גם חיבור לעצבים מוטוריים, אך גם לעצבים התחושתיים. לכן, ניתוחי עפעפיים שונים צריכים להיערך בזהירות יתרה. 

איך נבחר מנתח עפעפיים איכותי?

בחירת אוקולופלסטיקאי אינה עניין של מה בכך. בעוד כי קיימים לא מעט רופאים מומחים כאלו היום, בכל זאת עלינו לדעת איך לבחור נכון מנתח עפעפיים שמתאים לנו, וזאת בשל החשיבות העצומה של הטיפולים האלו. לשם כך, כמובן שנרצה לחפש אחר המלצות של אנשים שעברו ניתוחים דומים לאלו שאנחנו אמורים לבצע. המלצות מטופלים עוזרות לנו לבחור נכון, והן גם אומרות לנו הרבה על המנתח עצמו. חשוב לא פחות גם לוודא כי המנתח מעניק לכל מטופליו ליווי צמוד. לא רק בזמן הניתוח עצמו – אלא גם לפני, תוך כדי ואחרי הניתוח – לאורך כל התהליך. ליווי צמוד הוא קריטי להחלמה שלנו, והוא מהווה חלק מרכזי מהצלחתו של התהליך. כמו כן, חשוב לא פחות  לבחור מנתח שנוכל להתרשם ממנו לטובה, בין היתר בשל תקשורת טובה, מכבדת ומקצועית. באופן כללי, כדאי מאוד שנקבל מהמנתח בו אנו מעוניינים תחושת ביטחון. 

פרופ' בן סימון – הבחירה הנכונה שלכם 

חשוב לבחור מנתח מקצועי ומנוסה, אך חשוב לא פחות לבחור אחד שיודע איך ללוות את מטופליו ולהעניק להם ביטחון לאורך כל הטיפול. אין ספק כי פרופ' בן סימון הוא בחירה נהדרת בשל ניסיונו הרב והיחס האישי שלו לכל מטופל ומטופל. אז אם גם אתם אמורים לעבור ניתוח עפעפיים מכל סוג – צרו קשר בהקדם עם המרפאה של פרופ' בן סימון. 

דילוג לתוכן