עפעפיים נפולות

עפעפיים נפולות

טיפול בעפעף נפול ושיקום עפעפיים נפולים (צניחת עפעפייים)

העיניים, המכונה לעתים קרובות החלונות לנשמה, משדרות רגשות, אישיות וחיוניות. עם זאת, עפעפיים נפולים יכולים להטיל צל על תכונות הבעה אלו, לשדר עייפות או אפילו לטשטש את הראייה. למרבה המזל, ההתקדמות באסתטיקה רפואית סללה את הדרך לטיפולים יעילים המשיבים את המראה הצעיר של העיניים.

במדריך מקיף זה אנו מתעמקים בגורמים לצניחת עפעפיים, בוחנים אפשרויות טיפול ומתעמקים בעולם שיקום העפעפיים.

 

עפעפיים נפולים: סיבות ותוצאות

עפעפיים נפולים, הידועים גם בשם פטוזיס או צניחת עפעפיים, יכולים להיות מיוחסים לגורמים שונים, כולל הזדקנות, גנטיקה, חולשת שרירים, נזק עצבי ומצבים רפואיים מסוימים. ככל שהשרירים העדינים האחראים להרמת העפעפיים נחלשים עם הזמן, העור יכול להתאסף ולחסום את שדה הראייה העליון. לפטוזיס יכולות להיות השלכות לא רק אסתטיות אלא גם תפקודיות, מה שמוביל לעייפות עיניים, ירידה בראייה היקפית ומראה עייף תמידי.

 

עפעפיים נפולות- גישות טיפול

ההתקדמות במדע הרפואה הציגו מגוון טיפולים לטיפול בעפעפיים נפולים, ומציעים לאנשים את ההזדמנות להצעיר את המראה שלהם ולשפר את איכות חייהם.

כמה מהגישות הנפוצות ביותר כוללות:

  1. התערבות כירורגית:

א. הרמת עפעפיים – הליך כירורגי זה כולל הסרת עודפי עור, שומן ושרירים כדי לשחזר קו מתאר עפעפיים צעיר יותר. ניתן לבצע ניתוח בלפרופלסטיקה הן בעפעפיים העליונים והן בעפעפיים התחתונים, וליצור מראה רענן.

ב. ניתוח עפעפיים– במקרים בהם שרירי העפעפיים נחלשים באופן משמעותי ויש עפעף נפול, ניתוח פטוזיס מסייע למקם מחדש של השרירים האחראים על הרמת העפעף. הליך זה מבטיח שיפור ראייה ומראה סימטרי יותר.

  1. אפשרויות לא ניתוחיות:

א. טיפולי בוטוקס– ניתן להשתמש בבוטוקס, הנוירוטוקסין המפורסם, אסטרטגית להרמת עפעפיים נפולות. על ידי הזרקת בוטוקס לשרירים ספציפיים, ניתן להרים את העפעפיים וליצור מראה מחודש.

ב. חומרי מילוי לתוצאות טבעיות– הזרקת חומרי מילוי עוריים על בסיס חומצה היאלורונית ממש מתחת לגבה יכולה לספק הרמה עדינה לגבות, שבתורה יכולה להקל על מראה עפעפיים נפולים.

 

שיקום עפעפיים צנוחים

שיקום עפעפיים כרוך בהצערת האזור סביב העיניים להשגת מראה צעיר ורענן יותר. זה מעבר להתייחסות לסוגיית העפעפיים הנפולות בלבד ויש להתמקד בשיפור הוליסטי. להלן כמה מרכיבים מרכזיים של שיקום עפעפיים:

  1. גובה הגבה- ככל שהגבות יורדות באופן טבעי עם הגיל, העפעפיים העליונים יכולים להיראות כבדים יותר ונפולים יותר. שיקום עפעפיים כולל לרוב טכניקות הרמת גבות, בין אם באמצעים כירורגיים ובין אם באפשרויות לא פולשניות כמו הזרקת בוטוקס. החזרת הגבות למנח צעיר יותר יכול ליצור מראה בהיר יותר ופעור עיניים.
  2. החלפת נפח- אובדן נפח באזורים שמסביב, כמו הרקות ומתחת לעיניים, יכול לתרום להופעת עפעפיים נפולות. ניתן להזריק באופן אסטרטגי חומרי מילוי עוריים כדי להחזיר את הנפח, להפחית את המראה החלול והעייף המלווה לעיתים קרובות בפטוזיס.
  3. שיפור עור הפנים – למרקם ואיכות העור מסביב לעיניים תפקיד משמעותי בהשגת מראה צעיר. טיפולים כמו לייזר מחדש ופילינג כימי יכולים לשפר את מרקם העור, להפחית קווים עדינים ולשפר את המראה הכללי של אזור העיניים.
  4. שילוב טכניקות- במקרים רבים, שילוב של טכניקות כירורגיות ולא ניתוחיות משמש להשגת תוצאות מיטביות. אנשי מקצוע רפואיים עובדים בשיתוף פעולה על מנת להתאים תכנית טיפול שתיתן מענה לצרכים ולמטרות הייחודיות של כל מטופל.

 

המסע לטיפול ושיקום של נפילת עפעפיים  והחזרת מראה צעיר יכול להתקיים בין אם באמצעות התערבות כירורגית או הליכים לא פולשניים. האפשרויות להצערת העיניים הן רבות. טיפול ושיקום עפעפיים נפולים מציעים למטופלים את ההזדמנות לחשוף את היופי והביטחון הטבועים בהם, תוך יצירת איזון הרמוני בין שיפור אסתטי לשינוי אישי.

פרופסור גיא בן סימון, מומחה לרפואת עיניים ולאוקולופלסטיקה עם התמחות על בתחומים הכוללים ניתוחי עפעפיים, ארובת העין ודרכי דמעות.

מרפאתנו נוסדה ב2006 ומאז החזון שלנו עומד בעינו והוא להעניק שירות רפואי מקצועי ואדיב. כל זאת במקסימום זמינות לתת ייעוץ, טיפולים רפואיים וניתוחים בתחום הפלסטיקה של העין. צוות המרפאה מתחייב להכיר ולהתחשב בצרכים וברצונות האישיים של כלל המטופלים שלנו ולבצע התאמה של תכנית הטיפול במידה האפשרית ככל הניתן.

מעבר לכך, מרפאתנו הינה מרפאה עצמאית לחולים פרטיים וכן מבוטחי ביטוח משלים של קופת חולים מכבי וביטוחים פרטיים.

בואו לטפל בעפעפיים שלכם עוד היום!

פרופסור גיא בן סימון וצוות המרפאה זמינים עבורכם בכל שאלה ובקשה,

צרו קשר במספר 050-2971663, ניתן לשלוח הודעת WhatsApp.

דילוג לתוכן